Editor's Pick

Red Band Society

Red Band Society - Watch First

Series 1, Episode 1 Pilot 19 Sep 14 00:42:55

Top Shows

Get straight to the latest news updates and must-see video. Go to the ONE News homepage Close
100% COUNTED
NAT 48.1%
LAB 24.7%
GRN 10.0%
NZF 8.9%
CON 4.1%
MRI 1.3%
IMA 1.3%
ACT 0.7%
LCP 0.4%
  • NAT
    Nikki KAYE wins Auckland Central
  • NAT
    Todd MULLER wins Bay of Plenty
  • NAT
    Jami-Lee ROSS wins Botany
  • NAT
    Nicky WAGNER wins Christchurch Central
  • LAB
    Poto WILLIAMS wins Christchurch East
  • NAT
    Todd BARCLAY wins Clutha-Southland
  • NAT
    Scott SIMPSON wins Coromandel
  • LAB
    David CLARK wins Dunedin North
  • LAB
    Clare CURRAN wins Dunedin South
  • NAT
    Anne TOLLEY wins East Coast
  • NAT
    Murray McCULLY wins East Coast Bays
  • ACT
    David SEYMOUR wins Epsom
  • NAT
    David BENNETT wins Hamilton East
  • NAT
    Tim MACINDOE wins Hamilton West
  • LAB
    Nanaia MAHUTA wins Hauraki-Waikato
  • NAT
    John KEY wins Helensville
  • NAT
    Andrew BAYLY wins Hunua
  • LAB
    Trevor MALLARD wins Hutt South
  • LAB
    Meka WHAITIRI wins Ikaroa-Rawhiti
  • NAT
    Gerry BROWNLEE wins Ilam
  • NAT
    Sarah DOWIE wins Invercargill
  • NAT
    Stuart SMITH wins Kaikoura
  • LAB
    Carmel SEPULONI wins Kelston
  • LAB
    Kris FAAFOI wins Mana
  • LAB
    Sua William SIO wins Mangere
  • LAB
    Jenny SALESA wins Manukau East
  • LAB
    Louisa Hareruia WALL wins Manurewa
  • NAT
    Peseta Sam LOTU-IIGA wins Maungakiekie
  • LAB
    David SHEARER wins Mt Albert
  • LAB
    Phil GOFF wins Mt Roskill
  • LAB
    Stuart NASH wins Napier
  • NAT
    Nick SMITH wins Nelson
  • LAB
    David CUNLIFFE wins New Lynn
  • NAT
    Jonathan YOUNG wins New Plymouth
  • NAT
    Jonathan COLEMAN wins Northcote
  • NAT
    Mike SABIN wins Northland
  • NAT
    Maggie BARRY wins North Shore
  • UNF
    Peter DUNNE wins Ohariu
  • NAT
    Nathan GUY wins Otaki
  • NAT
    Maurice WILLIAMSON wins Pakuranga
  • LAB
    Iain LEES-GALLOWAY wins Palmerston North
  • NAT
    Judith COLLINS wins Papakura
  • LAB
    Ruth DYSON wins Port Hills
  • NAT
    Jo GOODHEW wins Rangitata
  • NAT
    Ian McKELVIE wins Rangitikei
  • LAB
    Chris HIPKINS wins Rimutaka
  • NAT
    Mark MITCHELL wins Rodney
  • LAB
    Annette KING wins Rongotai
  • NAT
    Todd McCLAY wins Rotorua
  • NAT
    Amy ADAMS wins Selwyn
  • NAT
    Simon O'CONNOR wins Tamaki
  • LAB
    Peeni HENARE wins Tamaki Makaurau
  • NAT
    Barbara KURIGER wins Taranaki-King Country
  • NAT
    Louise UPSTON wins Taupo
  • NAT
    Simon BRIDGES wins Tauranga
  • LAB
    Phil TWYFORD wins Te Atatu
  • LAB
    Adrian RURAWHE wins Te Tai Hauauru
  • LAB
    Kelvin DAVIS wins Te Tai Tokerau
  • LAB
    Rino TIRIKATENE wins Te Tai Tonga
  • NAT
    Craig FOSS wins Tukituki
  • NAT
    Paula BENNETT wins Upper Harbour
  • MRI
    Te Ururoa James FLAVELL wins Waiariki
  • NAT
    Lindsay TISCH wins Waikato
  • NAT
    Matt DOOCEY wins Waimakariri
  • NAT
    Alastair SCOTT wins Wairarapa
  • NAT
    Jacqui DEAN wins Waitaki
  • LAB
    Grant ROBERTSON wins Wellington Central
  • LAB
    Damien Peter O'CONNOR wins West Coast-Tasman
  • NAT
    Chester BORROWS wins Whanganui
  • NAT
    Shane RETI wins Whangarei
  • LAB
    Megan WOODS wins Wigram

rss ONE News - Latest News

Latest ONE News Video 

View all New Zealand News View all World News
Advertisement
View all Sport News
Advertisement
View all Entertainment News

Most Popular

TVNZ Ondemand

View all shows...
Advertisement